Kirjanike Liidu uusi liikmeid

 

 

18. detsembril võeti Eesti Kirjanike Liidu juhatuse koosolekul loomeliitu vastu Eva Koff (ühehäälselt; soovitajad Leelo Tungal ja Jaanus Vaiksoo).

Eva Koff on sündinud 17. aprillil 1973 Tallinnas. Ta on lõpetanud Tallinna Reaalkooli ja Tartu Ülikooli prantsuse keele ja kirjanduse erialal ning töötanud kasvatajana Tallinna 162. lastepäevakodus, prantsuse keele õppejõuna TÜ filosoofiateaduskonnas ja prantsuse keele õpetajana Rocca al Mare koolis, alates 2007. aastast on ta prantsuse keele õpetaja Vanalinna Hariduskolleegiumis.

Eva Koff on avaldanud lasteraamatu „Kust tulevad vastused?” („Valgus”, 2002), noortenäidendi „Mirr” (Kirjastuskeskus ja Indrek Koffi tõlketalu, 2008), koos Indrek Koffiga lastenäidendi „Laste hotell” (kogumikus „Hea sõna”, Eesti Teatri Agentuur, 2010) ja lasteraamatu „Keerutädi” (kirjastus „Päike ja Pilv”, 2012). 2001. aastal pälvis Eva Koffi näidend „Meie isa” Eesti Näitemänguagentuuri näidendivõistluse I preemia (lavastati Eesti Draamateatris 2002) ja 2005. aastal „Sabaga täht” ENA näidendivõistluse III preemia (lavastati 2006 Endla teatris). Noortenäidend „Mirr” toodi lavale VAT teatris 2007. Alates 2011. aastast on Eva Koff olnud ETV lastesaate „Lastetuba” stsenarist.

Eva Koff on tõlkinud prantsuse keelest Amélie Nothombi romaani „Jahmatus ja värinad” („Varrak”, 2008) ja Anne de Rancourt’i raamatu „Kuidas kasvatada toateismelist?” („Valgus”, 2008). Koffi näidend „Meie isa” ilmus 2002. aastal Eva Toulouze’i tõlkes prantsuse keeles.

 

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Leia veel huvitavat lugemist

Vikerkaar
TeaterMuusikaKino
Täheke
Õpetajate leht
Sirp
Muusika
Kunstel
Akadeemia
Keel ja kirjandus
LR
Hea laps
Värske Rõhk
Müürileht

Leia veel huvitavat lugemist

Andrei Ivanov
Margaret Atwood