$menuu_nimi: Ulemine_menuu $submenu_hover: 1 $submenu_direction: vertical
Jorge Luis Borges kirjutas, et ta on paradiisi alati ette kujutanud omamoodi raamatukoguna. Raamatukogu mitmekihiline maailm avaneb ja sina, lugeja, võid saada selle igaveseks rändajaks. Raamatukokku sisenedes sünnib lootus raamatu avamisest ja lehekülje pööramisest. Raamatu leheküljed on nagu maapind, millele on hea toetuda, ja nad köidavad sind päris maapinna külge ka väljaspool raamatut. Minu esimene raamatukogu oli maal, nõukogudeaegses korteris. Raamatukogu kohal elas perekond väikese valge koeraga ja nii on minu raamatukogu-mälestuse külge aheldatud mälestus sellest hirmsast koerast, kes pidevalt trepikojas lamaskles ja siis alla sadas, kui püüdsin raamatukokku minna. Seisin temaga pidevalt silmitsi. Ent ma läksin ometi, turnides mööda…
Bhanu Kapil (sünd 1968) on India päritolu Briti luuletaja, kes debüteeris aastal 2001 ning on avaldanud kokku kuus luulekogu. Kõige viimane neist, „Kuidas pesta südant” („How to Wash a Heart”, 2020), võitis tänavu maineka T. S. Elioti luuleauhinna. Kapil on esimene India päritolu kirjanik, kes on selle auhinna pälvinud. Tema luule on vapper ja omanäoline, näiteks luulekogus „Inimloom: Projekt tulevikulastele” („Humanimal: A Project for Future Children”, 2009) kirjeldab ta tõestisündinud lugu kahest tüdrukust, kes leiti 1920. aastal džunglist, kus nad elasid tõenäoliselt koos huntidega, ning katsest neid rehabiliteerida. „Inkubatsioon: Koletiste ruum” („Incubation: A Space for Monsters”, 2006) kirjeldab tüdruk-küborgi teekonda…
Kasutame küpsiseid seadme teabe salvestamiseks ja ligipääsuks selle andmetele. Kui nõustute selle tehnoloogia kasutamisega, võimaldab see meil töödelda sirvimiskäitumist ja teie harjumusi sel saidil. Küpsistest keeldumine võib negatiivselt mõjutada mõningaid funktsioone ja võimalusi.